WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM
WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM WEBINARIUM
Bezpieczeństwo w Internecie


Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Wolskim i Robertem Turskim z Edukacja 3.0, autorami artykułów, które z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu opublikowaliśmy w lutym na blogu My Digital Life.

Przewodnik po bezpieczeństwie w sieci cz.1: Bezpieczne hasło, czyli jakie?

Przewodnik po bezpieczeństwie w sieci cz.2: Co widać w Twojej kamerce?  
Przewodnik po bezpieczeństwie w sieci cz.3: Czego warto bać się w sieci?  


Podczas webinarium: - pokażemy w praktyce, jak posługiwać się narzędziami i usługami pomagającymi podnieść poziom cyberbezpieczeństwa - opowiemy historie dotyczące złych nawyków i zachowań w sieci oraz ich konsekwencji - wyjaśnimy, jak wszystko co publikujemy w internecie, może wpłynąć na phishing profilowany i wykradanie prywatnych danych.

I część
Odpowiemy na pytanie, czy stare zasady bezpieczeństwa są nadal aktualne, na które z nich szczególnie zwracać uwagę i jak radzić sobie z potencjalnymi zagrożeniami oraz dbać o bezpieczeństwo w sieci przy użyciu nowoczesnych narzędzi, takich jak menadżer haseł. Przyjrzymy się szyfrowaniu na stronach internetowych oraz poruszymy temat aktualizacji sprzętu i oprogramowania.

II część
W tej części przyjrzymy się naszym nawykom w sieci na początku 2021 r. Zwrócimy szczególną uwagę na logowanie i wylogowywanie, do których cześć użytkowników podchodzi bez zbytniej ostrożności.

III część
W tej części przyjrzymy się cyfrowym śladom, które zostawiamy. Czasem nieistotne informacje mogą stanowić bazę danych dla cyberprzestępców. Które dane powinniśmy zawsze chronić? Jak ustawić prywatność na popularnych serwisach społecznościowych (często są funkcje ukryte głęboko). Co zrobić, kiedy padliśmy ofiarą phishingu?

Prowadzący:
Marcin Wolski – doświadczony edukator dzieci i dorosłych w tym nauczycieli i seniorów w zakresie TIK, przedsiębiorca działający w branży IT,. Ekspert w projektach finansowanych ze środków UE, współautor programów i materiałów edukacyjnych. Założyciel Centrum Kompetencji Cyfrowych EDUKACJA 3.0 oraz Ośrodka Badawczo-Rozwojowego „Edukacja 3.0” który zajmuje się badaniami nowych technologii w edukacji. Wykładowca Uniwersytetu Dziecięcego UMCS, trener umiejętności cyfrowych w ramach projektu dla Przestrzeń from Facebook. Organizator gier terenowych i innych wydarzeń edukacyjno-rozrywkowych, wieloletni instruktor ZHP.

Robert Turski – doświadczony edukator dzieci, nauczycieli, rodziców i seniorów z zakresu TIK (tablice interaktywne, urządzenia mobilne, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, robotyka, programowanie i wykorzystania gier komputerowych w nauczaniu). Współzałożyciel Ośrodka Badawczo-Rozwojowego „Edukacja 3.0”. Specjalista w zakresie działań profilaktycznych dotyczących współczesnych zagrożeń rozwoju dzieci i młodzieży. Wykładowca Uniwersytetu Dziecięcego UMCS, trener umiejętności cyfrowych w ramach projektu dla „Przestrzeń from Facebook”. Moderator grupy społecznościowej „AR i VR w edukacji”. Organizator gier terenowych i innych wydarzeń edukacyjno-rozrywkowych. Ekspert Sieci Edukacji Cyfrowej „KOMETA”.